Достапни линкови

Најмалку 14 луѓе загинале во човечко стампедо во Индија


Најмалку 14 луѓе загинале денеска во човечко стампедо во Индија кое настанало за време на религиски фестивал во Бихар. Полицијата соопшти дека се случило кога стотици Хинду обожаватели се собрале на молитва и дека искра предизвика од електричен спој предизвила паника. Во соопштението е наведено дека меѓу загинатите се 6 деца а најмалку 20 луѓе се поврдени.
XS
SM
MD
LG