Достапни линкови

Ердоган го обвини Израел за терористички акт


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска го обвини Израел за „терористички акт “ за бомбардирањето врз Газа. Тој изјави дека тие кои што го поврзуваат тероризмот со исламот ги затвараат очите пред масовното убивање на муслиманите и ја тргаат главата настрана не гледајќи го масакрот врз децата во Газа. Ердоган ова го изјави на евроазискиот исламскиот совет во Истамбул.
XS
SM
MD
LG