Достапни линкови

ЕУ: Потребно е долгорочно решение за Газа


Брисел, 19.11.2012
Шефицата за надворешна политика на Европската Унија Кетрин Ештон и министерот за надворешни работи на Шведска, Карл Билдт, пред денешниот министерски совет на ЕУ во Брисел, изразија загриженост за ситуацијата во Газа, истакнувајки дека е потребно наоѓање долгорочно решение. Не е доволно само да се запре крвопролевањето, туку мора да биде обновен мировниот процес, оценија Ештон и Билдт.
XS
SM
MD
LG