Достапни линкови

Хамилтон победи во Остин, одлуката за шампион во Бразил


Возачот на Мекларен, Британецот Луис Хамилтон е победник на трката на Формула 1 во Остин, која се возеше за големата награда на Соединетите Држави.
Последен пат во Остин Хамилтон победи во 2007 година. Втор на целта беше возачот на Ред бул Себастијан Фетел, а трет возачот на Ферари Фернандо Алонсо.Последната трка во сезоната ќе се вози во Сао Паоло во Бразил на 25 овој месец.
XS
SM
MD
LG