Достапни линкови

Променливо облачно, попладне дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне и ноќта со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Температурата ќе се движи од 6 до 15 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG