Достапни линкови

Израел влезе и во виртуелна војна


Над 44 милиони обиди за хакерски напади биле спроведени врз израелските владини интернет страници во изминативе 5 дена. Израелските власти соопштија дека он лајн напаѓачите се од целиот свет, но најмногу доаѓаат до израелската и палестинската територија.
Групата „Анонимуси“ до сега презема одговорност за неколку хакерски напади откако во средата Израел започна напади врз Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG