Достапни линкови

Над илјада амандмани за предлог-буџетот


Вицепремиерот Зоран Ставрески најави дека утре започнува разгледувањето на предлог- буџетот во собраниската Комисија за финансирање и буџет и оти се поднесени 1.026 амандмани, што претставува рекорден број.
СДСМ има поднесено 528 амандмани, НДП односно пратеникот Изет Зеќири 460
амадмани и, главно се на локално ниво наменети за гласачите.
Ставревски на отворената седница на Влада изјави дека буџетот е реално проектиран со два отсто раст и дополнително има високо ниво на капитални инвестиции.
XS
SM
MD
LG