Достапни линкови

Најмалку 10 палестински цивили загинаа во Газа


Најмалку десет палестински цивили загинаа денеска при воздушен напад на Израел врз Газа.Ова е најголемиот број на жртви добиен со еден напад во изминативе петдневни битки. Меѓу загинатите има 6 деца, јавуваат новинските агенции повикувајќи се на медицински извештаи. Според нивните инфомации спасувачки екипи се уште трагаат по нови настрадани под урантините на зградата.
XS
SM
MD
LG