Достапни линкови

Марш за семејството и детските колички во Скопје


Коалицијата за живот денеска напладне организира мирен марш под мотото „Марш за семејството и детските колички“. Целта на маршот, како што информираат од Коалицијата, е да се подигне свеста за зголемување на наталитетот и заштитната функција на семејството.
XS
SM
MD
LG