Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По котлините ќе има појава на магла која во текот на денот постепено ќе се растура. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 9 до 17 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 12 степени.
XS
SM
MD
LG