Достапни линкови

Инцидент на Маршот за толеранција во Скопје


Пред почетокот на Maршот на толеранцијата денеска во Скопје се случи инцидент. Двајца активисти и борци за еднакви права на маргинализираните заедници биле нападнати и истепани.
Станува збор за Кочо Андоновски и Марко Ковачевски кои лепеле плакати за да го искажат своето противење кон сите видови дискриминација, кога биле нападнати и вербално и физички.
XS
SM
MD
LG