Достапни линкови

Петреус сведочи во Конгресот за нападот во Бенгази


Бившиот шеф на ЦИА Дејвид Петреус денеска ќе сведочи во Конгресот за нападот врз конзулатот на САД во Бенгази при што загина американскиот амбасадор и 4 американци.
Петреус, зад затворени врати, сведочи пред Комисиите на Конгресот и Сенатот кои ги истражуваат настаните од 11 септември 2012 година.
Вчера конгресмените разговараа со врвни разузнувачи и гледаа видео со сцените од настанот во Бенгази. Инаку Петреус минатата недела призна вон брачната афера и поднесе оставка на функцијата шеф на ЦИА.
XS
SM
MD
LG