Достапни линкови

Во Јордан протести против кралот Абдула Втори


Аман
Повеќе илјади јорданци веќе неколку дена протестираат поради покачување на цените на горивото при што бараат и соборување на кралот Абдула Втори. Специјалните полициски сили денеска ги спречиле демонстрантите да се упатат кон кралската палата во Аман. Денешните демонстрации, како што јавуваат новинските агенции, биле предводени од секуларното младинско движење Хирак.
XS
SM
MD
LG