Достапни линкови

Претседателот Иванов во Виена


австрискиот претседател Хајнц Фишер
„Македонија може да смета на австриска поддршка за деблокада на статус кво состојбата во интеграцијата во Европската унија“. Ова, како што јавува МИА, го потврдил австрискиот претседател Хајнц Фишер на средбата со претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов кој престојува во посета на Виена. Иванов вечер ќе се обрати на Конгресот „90 години од Паневропа“.
XS
SM
MD
LG