Достапни линкови

ЦИА отвори истрага за бившиот шеф Петреус


Петреус и Бродвел
ЦИА започна внатрешна истрага за бившиот шеф Дејвид Петреус кој минатата недела призна вон брачната афера и поднесе оставка. Не се очекува тој да се соочи со обвинение, но агентите на Еф Би Ај открија разни документи во станот на љубовницата Паула Бродвеј и може да реагираат доколку таа не соодветно примила класифицирани материјали.
Американскиот Јавен Обвинител Ерик Холдер изјави дека агентите не нашле нешто што би било закана за националната безбедност.
XS
SM
MD
LG