Достапни линкови

Шведска ќе врати илјада албанци во Албанија


Шведскиот амбасадор во Албанија Патрик Свенсон изјави дека во последниот месец видно е зголемен бројот на баратели на азил од Албанија во Шведска.
Моментно, според него, идентификувани се околу илјада албански државјани, баратели на азил, кои ќе бидат вратени назад, јави МИА од Тирана.
XS
SM
MD
LG