Достапни линкови

Турција очекува САД да го предупреди Израел


Турскиот претседател Абдулах Ѓул денеска во Анкара изјави дека нападите на Израел врз Појасот Газа може набрзо да се влоши но како што вели, сите очекуваат САД да го предупреди Израел за последиците. Ѓул истакна дека се надева оти ситуацијата нема да отвори нов проблем имајќи ја на ум крецката природа на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG