Достапни линкови

Турција ја призна обединетата сириска опозиција


Турција денеска ја призна обединетата сириска опозиција за легитимен претставник на сирискиот народ, изјави турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу. Toj ја повика меѓународната заедница и Организацијата исламска конференција да го направат истото.
XS
SM
MD
LG