Достапни линкови

Груевски: СДСМ се фаќа офсајд ситуација


Премиерот Никола Груевски изјави денеска дека СДСМ се фаќа во офсајд ситуација, затоа што токму кога тој бил во посета на две држави за да лобира за поддршк ана Македонија, опозицијата излегува да каже дека Владата немала дипломатска активност. Тој додаде дека обвинувањата на СДСМ се неиздржливи затоа што Владата продолжува со напорите за креирање на подобар амбиент за Македонија во Европа во однос на стратегиските цели.
XS
SM
MD
LG