Достапни линкови

Хамас го осуди убиството на Џабари


2
Шефот на Хамас Калед Мешаал го осуди убиството на воениот командат на Хамас Ахмед ал Џабари. Тој на состанокот на исламските лидери во суданскиот главен град Картоум изјави дека Палестиндите ќе продолжат да пружаат отпор на изралеските напади. Убиство на Џабари доаѓа по серијата инцидети и зголемено насилство во Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG