Достапни линкови

Продолжен мандатот на ЕУФОР во БиХ


Советот за безбедност на Обединетите нации денеска донесе одлука да им го продолжи мандатот на мировните сили на ЕУФОР во Босна и Херцеговина за уште една година. Членките на Советот едногласно и без расправа решија мировните сили од околу 900 војници да останат во БиХ до 15 ноември 2013 година.
XS
SM
MD
LG