Достапни линкови

Нетанјаху: Подготвени сме на се за заштита на жителите


Неколку часа откако израелците отпочнаа повеќе од 20 воздушни напади против милитантите во Газа, израелскиот премиер Бењамин Нетанјаху изјави дека неговата земја е подготвена на се со цел да ги заштити жителите. Израелската војска потврди дека во воздушниот напад бил убиен командантот на Хамас Ахмед ал Џабари.
XS
SM
MD
LG