Достапни линкови

Екс - директорот на ЦИА ќе сведочи за инцидентот во Бенгази


Дејвид Петраеус ќе сведочи пред посебен комитет во петок за нападот на американскиот конзулат во Бенгази во кој загинаа четворица, вклучувајки го и американскиот амбасадор во Либија. Сведочењето ќе се одвива зад затворени врати во петок а фокусот ќе биде на сознанијата за потенцијални закани за конзулатот пред нападот и можните виновници за инцидентот.
XS
SM
MD
LG