Достапни линкови

Убиени двајца Авганистанци


Авганистанската полиција соопшти дека талибанските милитанти убиле двајца Авганистанци кои што работеле како преведувачи за трупите на НАТО во Кабул. Во соопштението е наведено дека убиците ги поставиле телата на убиените покрај нивните автомобили на автопат. Илјадници Авганистанци , претежно млади луѓе се вработени во ИСАФ мисијата со цел да помогнат на војниците во борбата против Талибанците.
XS
SM
MD
LG