Достапни линкови

Се урна хеликоптер што превезувал ранети во Иран


Најмалку десет луѓе загинале при хеликоптерска несреќа во Иран. Иранските медиуми јавуваат дека хеликоптерот превезувал ранети луѓе од сообраќајна несреќа во болница. Локалните власти соопштија дека поради лошите временски услови хеликоптерот летал ниско и се заглавил во кабли на далновод.
XS
SM
MD
LG