Достапни линкови

Судири за време на протестите во Мадрид


Во центарот на Мадрид демонстранти се судриле со полицијата, користејќи палки. Десетина демонстранти се уапсени. Во Шпанија, Португалија, Италија и Грција се одвиваат протести против мерките за штедење како дел од справувањето со економската криза и зголемувањето на невработеноста. Протести се најавени за денеска и во Германија, Белгија, Франција и уште неколку источноевропски држави. Најголема излезност на протестите има во Шпанија и Португалија.
XS
SM
MD
LG