Достапни линкови

Повторно одложен новиот процес против Тимошенко


Харков, 13.11.2012
Украинскиот суд денеска повторно го одложи судењето против бившата премиерка Јулија Тимошенко за затајување данок, бидејки таа не можеше да се појави во судницата од здравствени причини. Судијата во судот во Харков, каде што Тимошенко веќе е на издржување казна затвор од 7 години за друго дело, закажа ново рочиште за 23-ти овој месец. Неколку стотини нејзини приврзаници, но и противници, се собраа денеска пред судот во Харков.
XS
SM
MD
LG