Достапни линкови

Протоколарна средба Нечас - Груевски во Прага


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Прага ќе се сретне со претседателот на чешката Влада, Петр Нечас.
Премиерите ќе разговараат за можностите за продлабочување на економските односи меѓу двете земји и за интеграцијата на Македонија во евро-атлантските структури, јави МИА.
XS
SM
MD
LG