Достапни линкови

Арапската лига ја поздрави новата обединета сириска опозиција


Министрите за надворешни работи на Арaпската лига
Арaпската лига ја призна новата сириска опозиција и ја прогласи за легитимен преставник на земјата. Сириската опозиција постигна договор за обединување против режимот на Башар ал Асад. Министрите за надворешни работи на Арaпската лига на нивниот вчерашен состанок во Каиро ги повикаа и другите сириски опозициски групи да и се придружат на коалицијата.
XS
SM
MD
LG