Достапни линкови

Авганистански мировен совет на средба со пакистанскиот претседател


Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари
Членови на авганистанскиот мировен совет денеска ќе се сретнат со пакистанскиот претседател Асиф Али Задари и со претставници на војската. Делегацијата е на дводневна посета на Пакистан на разговори за процесот на помирување во Авганистан.
Делегацијата се очекува да му даде и насоки на Пакистан како може со своето влијание да му помогне на Авганистан да стави крај на војната со Талибанците.
XS
SM
MD
LG