Достапни линкови

Пакистан го обвинува Авганистан за убиство на цивили


Пакистанските власти ги обвинија авганистанските сили за убиството на најмалку четири цивили во прекуграничен бомбашки напад. Според нив, нападот се случил во селото Неизнари во покарината Вазиристан.
Пакистанските власти го осудија нападот и соопштија дека тој бил непотребен и бескорисен.
XS
SM
MD
LG