Достапни линкови

Ракетен напад на Кабул


Куќа оштетена од ракетен напад
Авганистанската полиција соопшти дека најамлку три ракети биле истрелани во Кабул. Се уште нема информации дали има повредени во нападот. Полицијата соопшти дека ракетите паднале во близина на приватна телевизиска станица и на една канцеларија на авганистанската разузнавачка служба.
Тоа е прв напад на Кабул по оној во септември, кога загинаа осум јужно Африканци и четворица Авганистанци.
XS
SM
MD
LG