Достапни линкови

Временска прогноза-умерено облачно и потопло


Времето ќе биде умерено облачно и потопло. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум степени. Максималната температура ќе се движи од 14 до 22 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 18 степени.
XS
SM
MD
LG