Достапни линкови

Лекарите со предупредување за штрајкот до Тодоров


Независниот лекарски синдкат на Клиничкиот центар денеска го предупредија министерот за здравство Никола Тодоров дека доколку бидат изложени на пристоци, казни или какови било штетни последици поради штрајкот, ќе ја прекинат работата за време на штрајкот и ќе го прекинат работниот процес. Лекарите посочија дека за време на штрајкот нема да дозволат пациентите да бидат оштетени. Лекарскиот штрајк е најавен за в среда а ќе престане кога ќе се изнајде заедничко прифатливо решение.
XS
SM
MD
LG