Достапни линкови

Иванишвили во посета на Брисел


Грузискиот премиер Бидзина Иванишвили при неговата тридневна посета на Брисел се сретна со претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо а подоцна се очекува да се сретне и со генералниот секретар на НАТО Андрес фог Расмусен. Ова е прва посета на Иванишвили на Брисел откако неговата коалиција „Грузиски сон“ победи на изборите.
XS
SM
MD
LG