Достапни линкови

Авганистанска делегација во посета на Пакистан


Претседателот на Високиот мировен совет Салахудин Рабани
Авганистанската мировна делегација ќе пристигне денеска во пакистанскиот главен град Исмалабад за да ги возобноват разговорите околу процесот на помирување. Претседателот на Високиот мировен совет Салахудин Рабани при неговата тридневна посета ќе се сретне со високи палестински функционери. Мировниот процес во Авганистан главно ќе зависи од можните разговори меѓу авганистанската влада и лидерите на талибанските бунтовници кои се стационирано во Пакистан.
XS
SM
MD
LG