Достапни линкови

Грузискиот премиер во прва посета на Брисел


Бидзина Иванишвили и Жозе Мануел Баросо, Брисел, 12.11.2012.
Грузискиот премиер Бидзина Иванишвили од денеска е во тридневна посета на Брисел, каде што се сретна со претседателотна Европската комисија Жозе Мануел Баросо, а се очекува да се разговара и со генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен. Тоа е прва негова посета на Брисел откако неговата коалиција победи на изборите во почетокот на минатиот месец. 56 годишниот милијардер богатството го создаде во Русија.
XS
SM
MD
LG