Достапни линкови

Вашингтон ја поздрави обединетата сиријска опозиција


Марк Тонер
Официјален Вашингтон го поздрави обединувањето на сиријската опозиција за што вчера во Доха, Катар беше постигната согласност меѓу поделените групи кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад. Претставникот на Стејт департментот Марк Тонер додаде дека Вашингтон е подготвен да работи со новиот Сиријска национална опозициска коалиција или Револуционерни сили.
XS
SM
MD
LG