Достапни линкови

Експлозија во близина на Митровица


Во близина на една зграда во околината на Митровица синоќа била фрлена експлозивна направа. Српската агенција Бета јавува дека немало повредени, но оти биле искршени прозорците на зградата и оштетени неколку автомобили. Припадници на косовската полиција извршиле увид на местото на инцидентот.
XS
SM
MD
LG