Достапни линкови

Шефот на МААЕ оптимист за Иран


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Јукио Амано изрази оптимизам дека проблемот со нуклерната програма на Иран може да се реши по диполоматски пат. Тој исто така рече дека Иран најверојатно ќе ги расчисти сите сомнежи во пресрет на отпочнувањето за разговорите со светските моќници, наредниот месец. МААЕ објави дека разговорите со Иран ќе се водат на 13 декември во Техеран.
XS
SM
MD
LG