Достапни линкови

Меркел во посета на Португалија


Германската канцеларка, Ангела Меркел денеска ќе отпатува во куса посета на Португалија. Меркел врши притисок врз државите како што се Португалија, Грција и Шпанија да ги намалат трошоците а со тоа и долговите. За времне на шестчасовната посета на Меркел и средбата со владините претставници, планирани се протести.
XS
SM
MD
LG