Достапни линкови

Протести пред грчкото Собрание


Стотици луѓе се собраа на протести денеска пред парламентот во Атина каде што пратениците ќе гласаат за буџетот за 2013 година. Во новиот буџет се предвидени намалени пензии и плати во согласност со мерките за штедење за Грција да може да ја добие следната транша од меѓународната помош. Гласањето за предлог буџетот ќе биде вечерва на полноќ по целодневна дискусија за истиот.
XS
SM
MD
LG