Достапни линкови

Насилството меѓу Палестинците и Израелците во пораст


Израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак денеска предупреди дека може да ескалира насилството по судирите меѓу палестинските милитанти и изралеските сили при кои загинаа 5 луѓе а ранети се најмалку 30. Тој изјави дека најмалку 4 војници се повредени при ракетен напад од палестинки милитанти при патрола. НА тоа Израелците возвратиле со напад при кои загинале најмалку 5 цивили и 26 се ранети во Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG