Достапни линкови

Мајка и новороденче жртви на талибански напад


Авганистанската полиција соопштио дека најмалку 9 цевили загинале денеска при екплозија на бомба. Полицијата соопшти дека меѓу загинатите е и мајка со новородено бебе, кои пред да екплодира бомбата само што ја напуштиле болницата. Останатите загинати се членови на семејството кои дошле да му посакаат добредојде на бебето при излегувањето од болницата.
XS
SM
MD
LG