Достапни линкови

Се урна турски воен хеликоптер, 17 загинати


Седумнаесет турски војници загинаа откако нивниот хеликоптер се урна како последица на лошите временски услови.Гувернерот на покраината Сирт објави дека хеликоптерот „Сикорски“се урнал на планината Херекол во провинцијата Первари. Тој рече и дека жртвите биле припадници на специјалните сили. Државната телевизија ТРТ објави дека тие спроведувале акција против курдските бунтовници.
XS
SM
MD
LG