Достапни линкови

Патријарх Иринеј: Прво Вранишковски па преговори


Нема преговори со МПЦ доколку не се ослободи Вранишковски, изјавил српскиот патријарх Иринеј во интервју за бугарска телевизија. При тоа додал и дека поглаварот на МПЦ, г.г Стефан му ветил дека „ќе се реши тоа прашање“ но дека ништо не се случило од тоа.
XS
SM
MD
LG