Достапни линкови

Источен Тимор ја призна независноста на Косово


Енвер Хоџај, Хосе Луис Гутерес
Шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај денеска добил писмо од неговиот колега од Источен Тимор Хосе Луис Гутерес во кое го известува за одлуката на неговата земја дека ја признава независноста на Косово, соопшти Министерството за внатрешни работи во Приштина. Источен Тимор е 95-та земја во светот која ја има признато независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG