Достапни линкови

Протест на хрватските полицајци во Загреб


Околу илјада и петстотини хрватски полицајци денеска во униформи протестираа во центарот на Загреб поради малите плати и ниската отпремнина. Просечната плата на полицајците во Хрватска е околу 460 евра и ние нема да дозволиме натамошни кратења, изјави претставник на полицискиот синдикат. Полицајците се заканија и дека ќе почнат да одбиваат дел од работните задачи.
XS
SM
MD
LG