Достапни линкови

Српскиот претседател Николиќ во Грција


Претседателот на Србија Томислав Николиќ
Претседателот на Србија Томислав Николиќ од денеска е во неколкудневна посета на Грција во текот на која ќе разговара со грчкиот државен врв, а е ги посети и гробиштата на српските војници во Првата светска војна. Николиќ треба да се сретне со грчкиот претседател Папуљас како и со премиерот Самарас.
XS
SM
MD
LG