Достапни линкови

Ирачката полиција соопшти дека при три експлозии на автомобил-бомби загинаа најмалку 4 луѓе, а 16 се ранети. Две речиси симултани експлозии се случија во шиитскиот град во близина на Багдад. Насилството во изминативе години во Ирак е намалено во однос на претходно, но се уште бомбашките напади се честа појава.
XS
SM
MD
LG